Archiwum - 21 czerwca 2015

Bez tytułu Komentarze (0)
21. czerwca 2015 00:35:00
linkologia.pl spis.pl

Kobiety probują ogarnąc wszstsko

Czy my kobiety zawsze musimy dążyć do tego czego wymaga od nas otoczenie?? Tak wypadałoby zrobic. Powinnyśmy mieć czysty dom, zawsze wypracowane, czyste ubrania, obiad ugotowany, dzieci dopilnowane (śniadanie, obiad, kolacja, kąpiel, w międzyczasie zabawa a i dobrze jeszcze byłoby czegos nauczyc). I jeszcze pracować na etacie ;)

Nie wiem czy tylko ja tak mam, ale chyba przechodze okres buntu przeciw systemowi. Nie zgadzam się z tym, ze obowiązkami domowymi powinny być obciążone tylko i wyłącznie kobiety.

 

 

 

 

Matka pracująca

Wiem, że ciężko jest po urlopie macierzyńskim wrócić do pracy, mi też było chociaż już nie tak bardzo jak po pierwszym dziecku. Bo jak można zostawić takie małe dzieciątko w domu bez matki??? Tez to nieraz słyszałyście? Otoczenie nie pomaga. Czasami nie ma wyjścia, bo pieniądze, bo ktoś już czyha na nasz etat, a czasami po prostu potrzeba kontaktu z ludźmi, chociaż wiadomo ze pieniądze w dzisiejszych czasach odgrywają chyba największą rolę. A dzieje się tak dlatego, że chcemy naszym pociechom zapewnić godne życie. Często lepsze niż same miałyśmy.

Nie zgadzam się z ludźmi, którzy twierdzą , że matka powinna siedzieć z dzieckiem do 3 roku życia. Matka tez jest człowiekiem, potrzebuje się realizować nie tylko w sferze rodzinnej. Owszem rozumiem kobiety, które chcą i czują taką potrzebę, lecz nie uważam ze te które wracają do pracy są "gorszymi matkami". W obowiązkach domowych, a także przy dzieciach powinni nam pomagać Panowie. Tak, powinnyśmy właśnie tego od nich wymagać. Bo w imię czego kobieta ma się zapracowywać ponad swoje siły?

Tata równie dobrze potrafi zaopiekować się maluszkiem, starszym dzieckiem, jak mama.  Mi się udało pogodzić jego pracę z moją i obydwoje jesteśmy zadowoleni. Dzieci też nie zauważyłam, żeby cierpiały z powodu mojej pracy. Więc wszystkie mamy: róbmy to na co mamy ochotę,  nie oglądając się na otoczenie, bo ono nie zawsze jest do nas  przyjaźnie nastawione. A szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko :D

A teraz kilka powodów dla których warto iść do pracy:

1. Odpoczynek psychiczny od ciągłego: mamooooo to, mamoooooooo tamto

2. Masz powód żeby ogarnąć się, umalować.

3. Wychodzisz z czterech ścian i spotykasz się z ludzmi .

4. Masz własne pieniądze.

5. Spełniasz się zawodowo.

 

 Czasami zastanawiam się czy to nie jest zbyt egoistyczne, ale nie umiem żyć bez pracy, bez własnych pieniędzy, bez kontaktu z ludźmi. Czasami mam wyrzuty sumienia, ze za mało czasu poświęcam dzieciom, chociaż mój cały czas poza pracą należy do nich. No coż ciężka rola kobiety pracującej-matki-żony….

nieidealna28 : : matka polka pracująca

Strona główna


Archiwum

Kalendarz

pn wt sr cz pt so nd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293012345